Një video e publikuar në mediat vendore për incidentin e ndodhur në ndeshjes mes Drenicës dhe Gjilanit në kuadër të javës së tretë në Albi Mall Superligën e Kosovës, ngjalli shumë reagime.

Klubi gjilanas bëri të ditur se rastin e ka dënuar në instancat më të larta të futbollit, por që ka kërkuar një dënim për Shkëlzen Lushtakun që e fyejti në baza racore Elton Calen.

Reklama

Së fundmi ka ardhur edhe reagimi i Drenicës, duke mos tentuar të arsyetojë veprimin e lojtarit të tyre, por ka dalë kundër veprimeve të ekzagjeruar sipas tyre të Gjilanit.

Gjilani kërkon që Lushtaku i Drenicës të ndëshkohet për fyerjet raciste ndaj Elton Cales Gjilani kërkon që Lushtaku i Drenicës të ndëshkohet për fyerjet raciste ndaj Elton Cales

Klubi nga Skenderarj bëri të ditur se Lushtaku është dënuar me 400 euro gjobë, mjetet këto që do të shkojnë për një fond bamirës.

Reklama

Ndër tjerash, Drenica në kominkatë bëri të ditur se nuk është niveli i lojtarit të bëjë fyerje të tilla dhe se ato fjalë i ka thënë nën afekt, por që ai e ka pranuar gabimin.

Reklama

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi final për Lushtakun që fyejti Calen në baza racore, pasi ende nuk ka reagim nga FFK. /Telegrafi/