LAJMI I FUNDIT:

Drenica luan vetëm për fitore ndaj Feronikelit, formacionet zyrtare

Drenica luan vetëm për fitore ndaj Feronikelit, formacionet zyrtare

Drenica dhe Feronikeli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në BKT Superligën e Kosovës.

Reklama

Klubi nga Skenderaj është nikoqir i rivalëve lokal nga Drenasi në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në stadiumin “Bajram Aliu” me fillim nga ora 14:00.

Ekipi i Tahir Lushtakut vjen në këtë ndeshje pas dy humbjeve radhazi dhe synon t’i kthehet sa më shpejt fitores, për t’i ikur zonës së rrezikshme të tabelës.

Në anën tjetër, mysafirët thuajse matematikisht kanë rënë nga kategoria, por do të mundohen ta befasojnë rivalin e tyre, ashtu sikurse Ulpianën në ndeshjen e fundit.

Drenica: Smakiqi; Veliqi, Jashari, Thaqi, Kapra; Dervishaj, Gashi; Tahiri, Uka, Meziu; Fazliu;

Feronikeli:  Buqinca; Rexhepi, A.Kastrati, Morina, E.Kastrati; Ar.Qorri, Cervadiku; Seferaj, Gjylani, Ad.Qorri; A.Kuçica; 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori