Drejtuesit e Real Madridit thuhet se po kërkojnë të shesin gjashtë lojtarë të veçantë në këtë afat kalimtar të verës.

Reklama

Pasi ka vendosur tashmë të lejojë legjenda si Marcelo, Gareth Bale dhe Isco të largohen pas përfundimit të kontratave, Reali është gati të bëjë edhe tjera largime.

Sipas gazetës spanjolle Mundo Deportivo, kampioni i Evropës, Real Madrid do të kërkojë të largojë apo shesë edhe gjashtë lojtar tjerë të njohur të ekipit të parë.

Thellësia e çmendur e skuadrës së Real Madridit për sezonin 2022/23 dëshmon se një epokë e re dominimi po fillon Thellësia e çmendur e skuadrës së Real Madridit për sezonin 2022/23 dëshmon se një epokë e re dominimi po fillon

Mesfushori Dani Ceballos, portieri Andriy Lunin dhe mbrojtësi Jesus Vallejo janë gati të largohen këtë verë.

Portieri i Ukrainës, Lunin, ka të ngjarë të largohet vetëm si huazim, ndërsa për Ceballos do të shqyrtohen ofertat.

Reklama

Ndërkohë, ofertat do të shikohen edhe për sulmuesit Luka Jovic dhe Mariano Diaz, ndërsa mund të shitet edhe ylli spanjoll Marco Asensio.

Reklama

Asensio ka një vit të mbetur në marrëveshjen e tij aktuale dhe situata e tij është shumë e paqartë, pasi spanjolli nuk është i lumtur me minutat e lojës. /Telegrafi/