LAJMI I FUNDIT:

Drejtori i Interit këshillon Lukakun mes lajmeve për rikthimin e blegut te Chelsea

Drejtori i Interit këshillon Lukakun mes lajmeve për rikthimin e blegut te Chelsea

Drejtori i Interit, Piero Ausilio këmbëngul se Romelu Lukaku duhet të fokusohet në fushë dhe të mos mendojë për një rikthim të mundshëm te Chelsea.

Reklama

Sulmuesi belg është në huazim nga Blutë deri në fund të sezonit, por e ardhmja e tij në Stadio Meazza mbetet në dyshim.

Sulmuesi belg ka luftuar me lëndime në pjesën e parë të sezonit dhe ka shënuar tre gola në 13 paraqitje deri më tani këtë sezon.

Chelsea i solli për 300 milionë euro dhe tani po kërkon t’i heq qafe në afatin kalimtar veror – në mesin e tyre edhe super lojtarë që u blen shumë shtrenjtë
Lexo po ashtu Chelsea i solli për 300 milionë euro dhe tani po kërkon t’i heq qafe në afatin kalimtar veror – në mesin e tyre edhe super lojtarë që u blen shumë shtrenjtë

“Ai (Lukaku) duhet të bëjë atë që ka bërë për disa muaj”, pohoi Ausilio.

“Ai ka punuar shumë pas lëndimit të tij. Ai është tërësisht i fokusuar në stërvitje dhe performancë. Unë mund të shoh përmirësime dhe ai është vërtet afër formës së tij më të mirë. Ai ka dhënë një kontribut të rëndësishëm në ndeshjet e fundit. Të gjithë, jo vetëm ai, duhet të mendojnë vetëm për atë që ndodh në fushë”.

“Ne kemi folur tashmë me disa lojtarë për të ardhmen. Negociatat janë duke vazhduar me tre ose katër nga këta lojtarë dhe jam i bindur se së shpejti mund të ketë përditësime pozitive për disa prej tyre”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Kalo në kategori