LAJMI I FUNDIT:

Dortmundi synon blerjen e dy sulmuesve me paratë nga shitja e Haaland

Dortmundi synon blerjen e dy sulmuesve me paratë nga shitja e Haaland

Erling Haaland po i kalon muajt e fundit si futbollist i skuadrës gjermane Borussia Dortmund.

Sulmuesi norvegjez pritet të largohet në verë nga verdhezinjtë dhe gara për të është shumë e madhe.

Real Madrid, Barcelona, Chelsea, Man City, Bayern Munich, Juventus, Man Utd, PSG e Liverpool janë vënë pas tij.

Largimi i tij nga Signal Iduna Park duket mëse i sigurt dhe tani Dortmund ka filluar të mendoj për zëvendësuesin e tij.

Bild ka raportuar se Karim Adeyemi do të jetë lojtari i parë që do të transferohet te Dortmund, pasi klubi gjerman ka marrëveshje personale me lojtarin.

Tani pritet që Dortmund ta bind Salzburgun për ta lënë të lirë yllin e ri gjermane dhe transferimi i tij pritet të ndodhë për 40 milionë euro.

Reklama

Por gjithnjë sipas këtij mediumi, verdhezinjtë do ta blejnë edhe një sulmues të dytë në verë. Fjala është për top sulmuesin çek Patrik Schick që ka shkëlqyer me Leverkusenin.

26-vjeçari ka shënuar 18 gola e ka asistuar në tre të tjerë në 21 ndeshje këtë edicion.

Dortmund është gati që të shpenzojë 60 milionë euro në verë për transferimin e reprezentuesit çek në Signal Iduna Park. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori