LAJMI I FUNDIT:

Dortmundi kalon në fazën e eliminimit direkt si lider i Grupit F

Dortmundi kalon në fazën e eliminimit direkt si lider i Grupit F
Foto: Borussia Dortmund/Twitter

Dortmundi e ka mposhtur në udhëtim Zenitin me rezultat 2-1 në kuadër të rrethit të gjashtë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Pas vetëm 16-të minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me anë të Sebastian Driussi që u asistua nga Sutormin.

Pjesa e parë përfundoi me këtë gol, derisa në të dytën ishte një ritëm edhe më i lartë.

Ishte minuta e 68-të, kur Lukasz Piszczek shënoi një gol të bukur për Dortmundin për t’i barazuar kështu shifrat në 1-1.

Skuadra gjermane nuk u ndal me kaq dhe arriti të përmbyste rezultatin me golin e realizuar nga Axel Witsel (79′), duke u mjaftuar me këto dy gola.

Dortmundi e përmbylli fazën e grupeve si lider i Grupit F me 13 pikë, Lazio me dhjetë, Club Brugge me tetë dhe Zeniti me një.

Gjermanët dhe italianët kaluan në fazën e eliminimit direkt, derisa në javën e ardhshme do t’i mësojnë emrat e kundërshtarëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bundesliga
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Haaland: Klubi më bleu për të fituar tripletën

Haaland: Klubi më bleu për të fituar tripletën

Premier League
Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Serie A
Kalo në kategori