LAJMI I FUNDIT:

Doktori ka dyshime se Conor McGregor u lëndua para trilogjisë me Dustin Poirier

Doktori ka dyshime se Conor McGregor u lëndua para trilogjisë me Dustin Poirier

Një mjek ka pohuar se ai nuk është në gjendje të shohë ndonjë thyerje në skanimet mjekësore të Conor McGregor përpara luftës së tij të tretë me Dustin Poirier.

Irlandezi pretendoi se ai po mendonte të tërhiqej nga periudha e trilogjisë para se të ndodhte, pasi ai po merrte trajtim në ‘fraktura të shumta’ në dhomën e ndërrimit përpara se të fuste këmbët në oktogon në UFC 264.

McGregor pastaj theu këmbën në raundin e parë duke u detyruar t’i dorëzonte fitoren Poirierit, por mjeku sportiv David Abassi tani ka pohuar se ai nuk sheh ‘asnjë provë’ të lëndimit pasi u këshillua me skanimet e MRI.


Të gjithë po pyesin se si ndodhi që McGregor e theu këmbën – videoja në xhirim të ngadalësuar e shfaq atë më së miri
Lexo po ashtu Të gjithë po pyesin se si ndodhi që McGregor e theu këmbën – videoja në xhirim të ngadalësuar e shfaq atë më së miri

“Problemi është, kur të zmadhosh atë MRI – gjë që unë bëra – nuk ka asnjë provë të ndonjë reagimi stresi ose frakturë stresi në pjesën e poshtme të këmbës, ku ai në fakt kishte një frakturë”, tha Abassi në një video në YouTube.

“Duket sikur ka pak sinjal në nyjën e kyçit të këmbës – e cila është më e ulët sesa aty ku e pësoi atë frakturë – dhe disa tendinite”.

Conor McGregor përjashtohet nga UFC deri në vitin 2022 pas trilogjisë me Poirier
Lexo po ashtu Conor McGregor përjashtohet nga UFC deri në vitin 2022 pas trilogjisë me Poirier

“Nëse do të shqetësoheshim nga kjo nga një këndvështrim simptomatik, do të kishim bërë një MRI të këmbës, jo këtë MRI të kyçit të këmbës”.

“Kjo MRI nuk do të ketë asnjë lidhje me dëmtimet që ai pësoi atë natë”, ka shtuar më tej doktori.

McGregor nuk do të mund të rikthehet në UFC deri më 7 janar të vitit 2022, e që është i gatshëm që të përballet edhe për herë të katërt me Poirier. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori