Conor McGregor nuk do të kthehet në Oktogon deri në vitin e ardhshëm, pasi UFC shpërndau pezullimet e tyre pas UFC 264.

Irlandezi humbi luftën e tij të tretë kundër Dustin Poirier të dielën në mëngjes në rrethana dramatike, kur këmba e tij u thye pas raundit të parë.

McGregor nuk e kishte problem t’u thoshte Poirierit dhe gruas së tij se do t’i vriste kur ata të ishin në gjumë McGregor nuk e kishte problem t’u thoshte Poirierit dhe gruas së tij se do t’i vriste kur ata të ishin në gjumë

Ishte e qartë se sa dhimbje kishte irlandezi fillimisht para se të arrinte të kompozohej aq sa të fliste me Joe Rogan ndërsa ishte ulur në dyshemenë e tetëkëndëshit për një intervistë, gjë për të cilën trajneri i tij nuk ishte i kënaqur.

Dana White sugjeroi që McGregor do t’i jepej një luftë e katërt me rivalin e tij, diçka që ish-kampioni i dy peshave e dëshironte hapur, por nuk do të zgjasë për një kohë.

Mashtrimi i hapur i McGregor ndaj Dustin Poirier që nuk u kap nga syri i kamerës derisa trilogjia ishte duke u zhvilluar Mashtrimi i hapur i McGregor ndaj Dustin Poirier që nuk u kap nga syri i kamerës derisa trilogjia ishte duke u zhvilluar

The Notorious, i cili shkoi për operacion të dielën pasdite, i është dhënë një pezullim mjekësor nga UFC deri më 7 janar të vitit 2022.

Kjo do të thotë se ai nuk mund të konkurrojë deri në atë datë nëse nuk mjekohet nga një doktor ortoped dhe nuk mund të bëjë asnjë stërvitje deri më 10 gusht. /Telegrafi/