Conor McGregor u duk se kërcënoi të vriste Dustin Poirier dhe gruan e tij Jolie “në gjumë” në pamjet tronditëse pas ngjarjes kryesore të UFC 264.

Amerikani fitoi trilogjinë pasi irlandezi pësoi një thyerje të tibisë në fund të raundit të parë dhe gjyqtari Herb Dean u detyrua të ndalonte luftën.

Mashtrimi i hapur i McGregor ndaj Dustin Poirier që nuk u kap nga syri i kamerës derisa trilogjia ishte duke u zhvilluar Mashtrimi i hapur i McGregor ndaj Dustin Poirier që nuk u kap nga syri i kamerës derisa trilogjia ishte duke u zhvilluar

McGregor u largua me barelë dhe që atëherë iu nënshtrua një operacioni në këmbën e tij.

Por, ndërsa u ul në dysheme në Oktagon, irlandezi u zemërua dhe bëri disa kërcënime tronditëse për kundërshtarin e tij.

Gruaja e Dustin Poirier nuk ngurroi t’ia tregonte gishtin e mesit McGregorit që po qëndronte i shtrirë në dysheme Gruaja e Dustin Poirier nuk ngurroi t’ia tregonte gishtin e mesit McGregorit që po qëndronte i shtrirë në dysheme

“Në gjumin tuaj do ta merrni, në gjumin tuaj do të jeni të vdekur, ju dhe zonja juaj, nuk ka mbaruar”, mund të dëgjohet duke thënë McGregor.

Ai gjithashtu drejtoi veprime në formë arme se do ta qëllojë në kokë Poirierin. /Telegrafi/