LAJMI I FUNDIT:

Dita stresuese e amerikanit përfundon me fitimin e një bilete lotarie

Dita stresuese e amerikanit përfundon me fitimin e një bilete lotarie

Një burrë nga Maryland, SHBA, është gëzuar tej mase kur pas një dite stresuese ai fitoi një çmim prej 50 mijë dollarësh (46 mijë euro) në lotari.

Burri i ashtuquajtur “Stone Cold Money”, vendosi të blinte disa bileta Fast Play pas një dite stresuese si profesionist i teknologjisë së informacionit, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Kur ai skanoi biletat me aplikacionin MaryLand Lottery, doli që njëra nga to është fituese e 50 mijë dollarëve.


Burri menjëherë i ka lajmëruar gruan, nënën dhe mikun e tij më të mirë për t’ua dhënë lajmin.

Sipas tij, fitorja e madhe e kthehu ditën stresuese në një ditë për t’u mbajtur mend.

Bëhet e ditur se paratë do të shkojnë për blerjen e një shtëpie të re për burrin dhe familjen e tij. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Fun
Tentoi ta përshkonte ngushticën e Mesinës duke ecur në litar, gjërat nuk i shkuan sipas planit

Tentoi ta përshkonte ngushticën e Mesinës duke ecur në litar, gjërat nuk i shkuan sipas planit

Interesante
Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Interesante
Mërgimtari nga Kosova e harroi djalin në një pompë benzini në Kroaci, nuk e kuptoi deri në Slloveni - bëhet virale historia e tij

Mërgimtari nga Kosova e harroi djalin në një pompë benzini në Kroaci, nuk e kuptoi deri në Slloveni - bëhet virale historia e tij

Virale
Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Interesante
Ishte dashur të merrnin shumë urime, por vërshuan komentet negative

Ishte dashur të merrnin shumë urime, por vërshuan komentet negative

Fun
Kalo në kategori