LAJMI I FUNDIT:

‘Dita Mamba’ u shënua në mënyrë të veçantë, të gjitha foshnjat e porsalindura morën dhurata për nder të Kobe Bryant

‘Dita Mamba’ u shënua në mënyrë të veçantë, të gjitha foshnjat e porsalindura morën dhurata për nder të Kobe Bryant
(Foto: Instagram/lakers)

Ekipi i basketbollit i Los Angeles Lakers shënoi ‘Ditën Mamba’ në një mënyrë të veçantë, një ditë kushtuar lojtarit legjendar, Kobe Bryant.

‘Dita Mamba’ mbahet që nga viti 2016, kurse pas vdekjes tragjike të basketbollistit ikonik, përmbajtja e këtih festimi është shtuar.

Lakers kanë shënuar një ditë kushtuar Kobe Bryant që nga 24 gushti i vitit 2016. Arsyeja janë numrat 24 dhe 8 që Kobe i ka bartur në fanellë gjatë karrierës me këtë klub basketbollistik.

Këtë vit, të gjitha foshnjat e lindura në atë datë (24 gusht) në Spitalin UCLA, kanë marrë dhurata në shenjë nderimi për Bryant të shoqëruara me një mesazh të veçantë.

View this post on Instagram

A post shared by Los Angeles Lakers (@lakers)

“Nëse lindni më 24 gusht, jeni Laker për gjithë jetën”, kanë shkruar Lakers në dedikimin ndaj foshnjave.

Reklama

“Mirë se vini në botë. Në këtë ditë të veçantë, ne nderojmë Bryantin dhe festojmë lindjen tuaj. Kobe e donte familjen e tij, kështu që në këtë ditë ne ju japim juve dhe familjes tri fanella Mamba, për të dashurit tuaj dhe që ta vishni kur të rriteni. Lakers janë një familje për gjithë jetën”, thuhet tutje në mesazhin që morën të porsalindurit.

Kujtojmë që Kobe Bryant vdiq tragjikisht në një aksident me helikopter në Kaliforni më 26 janar të vitit 2020, së bashku me vajzën e tij, Gianna, gjashtë miq dhe një pilot. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

La Liga
Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Nuk dha ndonjë shfaqje për mbamendje, por Joshua shton me miliona euro pasurinë pas fitores ndaj Franklin

Boks
Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Joshua mposht me lehtësi Franklinin dhe i dërgon mesazhe të forta Furyt e Wilderit: Jam i gatshëm për përballjen me ju

Boks
Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Ligue 1
Pique flet për transferimin e Messit te Barcelona

Pique flet për transferimin e Messit te Barcelona

La Liga
Kryetari i Tottenhamit, Levy i ofroi Contes transferimin e Ronaldos

Kryetari i Tottenhamit, Levy i ofroi Contes transferimin e Ronaldos

Premier League
Kalo në kategori