Filmat janë pjesa më relaksuese e mbrëmjes.

Reklama

Ata na japin freski dhe impulse të ndryshme, ndërsa ne mbesim të mahnitur nga realizmi i tyre.

Uljet dhe ngritjet në karrierën e yjeve, kush ia doli të rikthejë qendrën e vëmendjes edhe pas rënies së famës? (Foto) Uljet dhe ngritjet në karrierën e yjeve, kush ia doli të rikthejë qendrën e vëmendjes edhe pas rënies së famës? (Foto)

Por jo në pak raste, kemi vërejtur edhe gabime të shumta gjatë kohës që i shihnim.

Bright Side, ka sjell një listë me dymbëdhjetë filmat, në të cilat mund të mos i keni vërejtur këto gabime, transmeton Telegrafi.

Iron Man 2

Në fillim të filmit, ne shohim Tony Stark duke folur në shfaqjen e tij të veshur me një këmishë të bardhë. Megjithatë, ai zbret nga ekrani për një moment dhe pastaj befas ai mban të veshur një këmishë të zezë, duke qëndruar në të për pjesën tjetër të shfaqjes.

Reklama

Deadpool

Nëse keni një vështrim të ngushtë në hapin e ‘Deadpool’ në autostradë, do të vini re se në një moment nuk ka asgjë prapa shpinës, dhe më vonë ka doreza me shpatë që qëndrojnë me të gjatë gjithë skenën.

Reklama

Skenë tjetër nga “Deadpool”

Në skenën e bareve, tatuazhi i Vanessa-së për qafën shfaqet dhe pastaj zhduket përsëri.

Forrest Gump

Në skenën e takimit të Forrest me Jenny, ju mund të shihni një hekur prapa saj që lëviz vetvetiu.

Harry Potter and the Philosopher’s Stone

Kur tezja Petunia përgëzon Dudleyn në ditëlindjen e tij dhe qëndron pas shpine, mund ta shihni tela me mikrofon në qafën e saj.

Reklama

Skenë tjetër nga “Harry Potter and the Philosopher’s Stone”

Kur Harry i afrohet tryezës pranë Gryffindorit dhe Sortingit, ai merr një vend pranë Ron. Në skenën tjetër, megjithatë, shohim se ai është ulur midis Hermionit dhe Percyt. Kjo është ajo magjia!

Titaniku

Kur Rose po shikon anijen e madhe, ne shohim një akne në faqen e saj të majtë, por pastaj ajo shkon drejt asaj të së djathtës.

Reklama

Skenë tjetër nga “Titaniku”

Për të liruar Jackun nga prangat, Rose thyen kutinë e xhamit me një sëpatë në të. I gjithë qelqi fluturon menjëherë, por kur e kapë sëpatën, xhami është në kornizë përsëri.

Reklama

Pulp Fiction

Para se të injektojë adrenalinën, Vincent tërheq një shenjë të trashë të kuqe në gjoksin e saj në mënyrë që të mos e humbasë. Kur vajza “ringjallet”, shenja zhduket.

Skenë tjetër nga “Pulp Fiction”

Kur Mia dhe Vincent shfaqen në një kafene, ajo të pijë duhan. Kur tregohet nga ana, ajo mban një cigare në dorën e majtë; nga përpara, është në dorën e saj të djathtë.

The Fifth Element

Pak para se të hyjë në boshllëk, Leeloo i frikësohet një treni që udhëton pranë saj. Në momentin tjetër, ajo hidhet dhe shohim se skena ka ndryshuar krejtësisht: nuk ka më një shinë, dhe ndërtesat duken krejtësisht të ndryshme.

Reklama
Reklama

Repunzel

Në skenën ku Flynn vjen në kullën e Rapunzelit, Nënë Gothel e godet me thikën e saj. Megjithatë, kur e nxjerr atë, nuk ka gjak në teh. Ka një shpjegim të mirë për këtë, edhe pse: sipas vlerësimit të filmit, nuk duhet të ketë gjak në ekran.

Skenë tjetër nga “Rapunzel”

Kur Flynn po vdes, ai ndan një moment me Rapunzelin. Kur i prek flokët, mund të shohim që prangat e tij janë zhdukur. Ata mund të kenë rrëshqitur poshtë krahun, sigurisht, por momenti i ardhshëm që ai është treguar nga një kënd tjetër, dhe prangat janë kthyer aty ku ishin. /Telegrafi/