Chelsea ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Dinamo Kiev.

Londinezët kanë triumfuar me rezultat të thellë 5-0 në kryeqytetin ukrainas.

Olivier Giroud ishte i pandalshëm për mbrojtjen vendase duke realizuar Het-Trick.

Kësisoj sulmuesi francez ka marrë notën maksimale pas paraqitjes fantastike.

Notë të mirë morën edhe Callum Hudson – Odoi, Willian e Marcos Alonso.

Ndërkohë për vendasit nota më e ulët shkoi për qendërmbrojtësin Kadar dhe sulmuesin Sidcley. /Telegrafi/