Carlo Ancelotti ka disa vendime të rëndësishme për të marrë në lidhje me sulmin te Real Madridi përpara ndeshjes së tyre çerekfinale të Kupës së Mbretit kundër Athletic Bilbaos të enjten, 3 shkurt.

Më e rëndësishmja prej të cilave është në pozitën nr.9, me Karim Benzema që vuan nga një lëndim që e pësoi në barazimin e Los Blancos me Elchen pak para pushimit.

Francezi ka qenë vendimtar për vendin e Real Madridit në krye të La Ligas dhe ai do të ishte një mungesë e madhe nëse do të humbiste ndeshjen e së enjtes.

Në sekondë, minutë, orë, ditë, javë, muaj dhe vit – shuma që do ta fitojë Mbappe te Reali Në sekondë, minutë, orë, ditë, javë, muaj dhe vit – shuma që do ta fitojë Mbappe te Reali

Ancelotti gjithashtu mund të jetë pa Vinicius Junior dhe Rodrygo Goes, të cilët janë aktualisht në ndeshjet ndërkombëtare me Brazilin dhe do të kthehen në Spanjë vetëm një ditë para ndeshjes në San Mames.

Më pas, italianit mund t’i duhet të shikojë alternativa për të përmbushur sulmin kundër Bilbaos në Copa del Rey.

Hazard, Bale dhe Asensio

Tre të ‘dëbuar’ në Estadio Santiago Bernabeu mund të jenë shpëtimi i Ancelottit nëse të rregulltit e tij nuk janë të disponueshëm.

Gareth Bale dhe Eden Hazard tashmë thuhet se janë thënë se mund të largohen nga klubi nëse vjen një ofertë e përshtatshme, por ata mund të nevojiten edhe një herë te Real Madridi.

Çfarë ndryshimi drastik nga Bale në fizikus - uellsiani ka bërë lëvizje të mençur te Real Madridi Çfarë ndryshimi drastik nga Bale në fizikus - uellsiani ka bërë lëvizje të mençur te Real Madridi

Të dy lojtarët kanë ende cilësi të larta, por karriera e tyre ka ngecur në sezonet e fundit.

Marco Asensio është një tjetër sulmues që mund të luajë nga fillimi dhe kjo treshe pritet edhe të startojnë ndaj Bilbaos. /Telegrafi/