Loja e futbollit është e bukur, pasi mund të krijosh raporte shoqërore me njerëz të nacionaliteteve dhe kulturave të ndryshme.

Kështu ka ndodhur edhe me disa nga futbollistët më të njohur në botë, që në skuadrat e tyre janë shoqëruar me disa bashkëlojtarë duke krijuar miqësi të mirë.

Por, këto miqësi shpesh janë ndërpre për shkak të transferimeve të njëri-tjetrit në skuadra tjera, duke bërë takimet e tyre më të rralla, shkruan Telegrafi.

Futbollistët që u ‘urryen’ nga trajnerët e tyre (Video) Futbollistët që u ‘urryen’ nga trajnerët e tyre (Video)

Kjo nuk është e tëra, pasi disa shokë e bashkëlojtarë janë transferuar edhe në skuadra që kanë rivalitete të mëdha, duke bërë që më vonë të ‘urrehen’.

Reklama

Në botën e futbollit ka shumë raste, por disa nga këto janë ai i Cristiano Ronaldos me Gerard Pique, që ishin shokë tek Manchester United dhe më vonë rival të urryer tek Real Madrid dhe Barcelona, ashtu siç ishin Juan Mata e David Silva te Valencia, ndërsa më vonë rival tek Chelsea, United dhe Manchester City.

Reklama
Futbollistët që fituan ndaj të pamundurës, mposhtën edhe vdekjen! (Video) Futbollistët që fituan ndaj të pamundurës, mposhtën edhe vdekjen! (Video)

Ka edhe raste tjera si ai i Francesco Tottit me Antonio Cassanon, i Marco Reus me Robert Lewandowski dhe Alexis Sanchez me Cesc Fabregas. /Telegrafi/