LAJMI I FUNDIT:

Futbollistët që u ‘urryen’ nga trajnerët e tyre (Video)

Futbollistët që u ‘urryen’ nga trajnerët e tyre (Video)

Jo gjithmonë futbollistët dhe trajnerët kanë raporte të mira në mes vete.

Reklama

Në botën e futbollit ka shumë yje që për një shkak apo një tjetër nuk mund të ‘ndezin’ në skuadra të caktuara.

Megjithatë, në shumë raste dështimi i tyre i atribuohet raporteve jo të mira me trajnerët e tyre, duke bërë që mos të luajnë shumë dhe të largohen, shkruan Telegrafi.

Futbollistët që fituan ndaj të pamundurës, mposhtën edhe vdekjen! (Video)
Lexo po ashtu Futbollistët që fituan ndaj të pamundurës, mposhtën edhe vdekjen! (Video)

Nga këto raste të raporteve të ‘nxehta’ mes trajnerëve dhe futbollistëve janë si David Beckham me Alex Ferguson, Roberto Mancini me Carlos Tevez dhe Arsene Wenger me Gervinho.

Te raporti i ‘urrejtjes’ nga trajnerët hynë edhe raste tjera si Pep Guardiola me Zlatan Ibrahimovic, David Moyes me Wayne Rooney dhe Raymond Domenech me Nicolas Anelka. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori