LAJMI I FUNDIT:

Diçka e rrallë vjen nga familja Ramsey: Babë e bir nënshkruajnë në të njëjtën ditë për Cardiff Cityn

Diçka e rrallë vjen nga familja Ramsey: Babë e bir nënshkruajnë në të njëjtën ditë për Cardiff Cityn

Kapiteni i Uellsit, Aaron Ramsey ka mbyllur marrëveshjen për rikthim në klubin e tij të fëmijërisë Cardiff City me një kontratë dyvjeçare, por këtë gjë e bën edhe më të veçantë fakti që edhe djali i tij shtatëvjeçar Sonny iu bashkua akademisë së klubit në të njëjtën ditë.

Ramsey bëri 22 paraqitje për Bluebirds si adoleshent dhe gjashtë të tjera në huazim nga Arsenali në 2011 dhe mbetet lojtari i tyre më i ri ndonjëherë që ka debutuar me klubin.

Ramsey ka fituar tre trofe me Arsenalin, ndërsa më pas iu bashkua Juventusit duke fituar titullin në Serie A dhe një Kupë të Italisë. Një trofe e fitoi edhe Rangers përpara se të bashkohej me Nice.

“Ndenj e pabesueshme që më në fund të kthehem këtu. Gjithmonë kam menduar se një ditë do të kthehesha, dhe tani është koha e përkryer për ta bërë këtë”.

“Të kthehem me familjen time dhe me fytyra të njohura është thjesht e shkëlqyer, kështu që jam i kënaqur që jam kthyer këtu tani. Më kanë munguar shumë gjatë vitit të fundit, kështu që ishte e rëndësishme për mua të kthehesha pranë tyre”.

“Natyrisht që unë jam tifoz i Cardiff Cityt dhe duke i parë ata gjatë viteve që kur kam qenë larg, ne kemi pasur momente kur ishim ulët, por edhe disa momente në nivele të larta, duke qenë në Ligën Premier dhe duke përfaqësuar Cardiffin në skenën e madhe. Ky është objektivi im – të përpiqem të ndihmoj bashkëlojtarët e mi dhe këtë klub që të kthehen në krye”.

Ramsey bie pre e një mashtrimi nga tifozët e Juventusit - videoja bëhet virale në internet
Lexo po ashtu Ramsey bie pre e një mashtrimi nga tifozët e Juventusit - videoja bëhet virale në internet

Po ashtu edhe djali shtatë vjeçar, Sonny, gjithashtu i është bashkuar akademisë së Cardiff, duke nënshkruar kontratën e tij së bashku me të atin.

Cardiff e shmangu për pak rënien nga Championship sezonin e kaluar, duke përfunduar vetëm katër pikë mbi tre të fundit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori