LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë transferimet më të shtrenjta të këtij afati kalimtar veror – nga Felix deri te Rodrigo

Dhjetë transferimet më të shtrenjta të këtij afati kalimtar veror – nga Felix deri te Rodrigo

Afati i transferimeve në Evropë tashmë është mbyllur dhe klubet nuk kanë kursyer asgjë për t’i arritur shumicën e objektivave të tyre.

Real Madridi dhe Barcelona ishin shpenzuesit më të mëdhenj në këtë afat kalimtar, pasi nga arka e tyre dolën 305 milionë euro, respektivisht 255 milionë.


Altletico Madridi e udhëheq garën për transferimin më të shtrenjtë në këtë afat kalimtar, e që është Jao Felix që kaloi nga Benfica për 136.3 milionë euro.

Top dhjetë shpenzuesit më të mëdhenj në këtë afat kalimtar veror
Lexo po ashtu Top dhjetë shpenzuesit më të mëdhenj në këtë afat kalimtar veror

Pas talentit portugez vije Antoine Griezmann që e kompletoi kalimin nga Los Cholchoneros te Barcelona për shumën e 129.8 milionë euro.

Në top treshe futet Eden Hazard, që e realizoi ëndrrën e tij të fëmijërisë për të luajtur te Real Madridi, e që transferimi i tij kushtoi plotë 106.8 milionë euro nga Chelsea. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Saarbrucken vazhdon ëndrrën,  pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Saarbrucken vazhdon ëndrrën, pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Bundesliga
Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

La Liga
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Kalo në kategori