Është mbyllur afati kalimtar në Angli të enjten pasdite, ku nuk kanë munguar goditjet e mëdha në minutat e fundit.

Si gjithmonë orët e fundit janë më intensive me blerje nga klubet që shpesh edhe befasojnë.

David Luiz, Giovani Lo Celso, Danny Drinkwater dhe Dennis Praet u bën me klube të reja në Ligën Premier.

Edhe pse flitet që Alex Iwobi  ka kaluar në Everton, ende mungon zyrtarizmi i tij.

Telegrafi më poshtë ua sjell 10 transferimet më interesante të orëve të fundit, ku nuk mungon edhe kalimi i Meritan Shabanit te Wolves. /Telegrafi/

David Luiz  – Arsenal

Giovani Lo Celso – Tottotenham

Danny Drinkwater – Burnley

Andy Carroll – Newcastle

Ryan Sessegnon – Tottenham

Muhamet Besic  – Sheffield United

Meritan Shabani – Wolves

Kieran Tierney  – Arsenal

Ismaila Sarr – Watford

Dennis Praet  Leicester