LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë tatuazhet kuptimplota dhe të veçanta të yjeve të Hollywodit

Dhjetë tatuazhet kuptimplota dhe të veçanta të yjeve të Hollywodit

Pak njerëz në ditët e sotme i trajtojnë tatuazhet si diçka të rëndësishme – por është diçka që ata do të kenë për tërë jetën. Njerëzit në këtë artikull ishin shumë të kujdesshëm kur ata ishin duke zgjedhur një tatuazh për veten e tyre dhe ka kuptime të fshehura në të gjitha ato. Çdo tatuazh ka një histori lëvizëse pas tij.

Reklama

Bright Side ka sjell së fundmi kuptimet e 10 prej tatuazheve më të veçanta të bërë nga yjet e Hollywoodit

Lea Michele – kupa e saj e parë e kafesë

Aktorja Lea Michele bëri një tatuazh në gishtin e saj unazor në nder të gjyshes së saj. Në faqen e saj të Instagramit, aktorja shkroi: “Kam humbur gjyshen time të bukur këtë javë … ajo nuk ishte gjyshja juaj tipike. Ajo më dha filxhanin e parë të kafesë kur isha tetë vjeçe. Ajo tha diçka të papërshtatshme për çdo të dashur që kam pasur ndonjëherë. Ajo kurrë nuk bëri byrek apo të më thurte një triko. Por ajo ishte gjyshja ime dhe unë e desha … më shumë se çdo gjë. Të dua gjyshe”.

Demi Lovato – portreti i gjyshes

Demi Lovato b1ëri një tatuazh në krahun e saj në formën e një portret të gjyshes së saj në moshën 26 vjeçare. Ajo tha në faqen e saj në Instagram: “Ti në moshën 26 vjeçe në krahun tim, ndërsa unë jam 26 vjeçe dhe përgjithmonë. Te dua me shume”.

Sophie Turner – një “G” në gishtin e saj të vogël

Ylli i “Game of Thrones”, Sophie Turner, bëri një “G” në gishtin e saj të vogël në kujtim të gjyshit të saj.

Maisie Williams – “Askush”

Kolegia e Sophie Turner nga “Game of Thrones”, Maisie Williams, vendosi të bëjë një tatuazh në kujtim të karakterit të saj Arya Stark.

c – një zile në gishtin e unazës së tij

Aktori bëri tatuazh një zile në gishtin e unazës në nder të gruas së tij, aktoren Kristen Bell. Ai gjithashtu bëri inicialet e fëmijës së tyre që nuk ishte lindur në atë kohë – letrën D. Sipas Bell, ai ishte i habitur me atë, sepse çifti nuk kishte zgjedhur ende emër. Pra, natyrisht, ata duhej të quanin vajzën Delta.

Johnny Depp – emri i vajzës së tij

Është shumë popullor në mesin e aktorëve me tatuazhe në nder të të afërmve të tyre. Pra, Johnny Depp bëri emrin e vajzës së tij, Lilly Rose në gjoksin e tij.

Jennifer Aniston – emri i qenit të saj

Për këtë tatuazh të parë të aktores, ajo bëri emrin e qenit të saj që kishte vdekur. Emri i tij ishte Norman. Anniston kishte një kohë të vështirë duke u përballur me humbjen dhe madje duke derdhur lot kur ajo po fliste për tatuazhistin e saj.

Cara Delevingne – “proshutë” në këmbë

Çdo gjë do të ishte mirë për këtë tatuazh po të mos kishte qenë për këtë: Cara Delevingne është një vegjetariane. Dhe modelja mendon se ndoshta do ta shtojë fjalën “vegjetarian” në “proshutë”.

Jennifer Lawrence – H2O në dorën e saj

Aktorja bëri një tatuazh të veçantë në dorën e saj. Sipas Lorencit, fotografia duhej t’i kujtonte të pinte ujë të mjaftueshëm. Megjithatë, ajo nuk e ndjek me të vërtetë këtë plan dhe vetëm ka një tatuazh cool H2O. Aktorja me mirësjellje e quan atë “tatuazh idiot”.

Chanel Iman – një varëse në qafë

Modelja është kritikuar për këtë tatuazh shumë herë. Por ajo shpjegon se ajo e sheh pikën e profesionit të saj në këtë tatuazh.

Bonus: Tom Holland – një merimangë në këmbën e tij

Djali që luan rolin e ‘Spider-Man’ bëri një tatuazh shumë të parashikueshëm në këmbë. Por reagimi i babait të tij në Twitter ishte me të vërtetë i pavlefshëm. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
E dashura shtatzënë e Neymarit, Bruna Biancardi thyen heshtjen pasi ai u pa i shoqëruar nga dy femra në një klub nate

E dashura shtatzënë e Neymarit, Bruna Biancardi thyen heshtjen pasi ai u pa i shoqëruar nga dy femra në një klub nate

Magazina
Neymar sërish në telashe në lidhjen me të dashurën shtatzënë, xhirohet me dy femra në Spanjë

Neymar sërish në telashe në lidhjen me të dashurën shtatzënë, xhirohet me dy femra në Spanjë

Magazina
Jori Delli shfaqet elegante përkrah partnerit të ri Fred De Palma

Jori Delli shfaqet elegante përkrah partnerit të ri Fred De Palma

Magazina
Pas gjyqit famëkeq me Johnny Depp, Amber Heard rikthehet me rol të madh në filmin e ri

Pas gjyqit famëkeq me Johnny Depp, Amber Heard rikthehet me rol të madh në filmin e ri "In The Fire"

Magazina
Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Magazina
Me imazhe provokuese para pasqyrës, Morena Taraku shfaqet në super formë

Me imazhe provokuese para pasqyrës, Morena Taraku shfaqet në super formë

Magazina
Kalo në kategori