LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë lojtarët e Ligës Premier, vlera e të cilëve u rrit më shumë këtë sezon

Dhjetë lojtarët e Ligës Premier, vlera e të cilëve u rrit më shumë këtë sezon

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Mason Greenwood është lojtari, vlera e transferimit të të cilit është rritur më së shumti në këtë sezon të Ligës Premier.

Reklama

18-vjeçari ka qenë një lojtar i rregullt në skuadrën e Ole Gunnar Solskjaer këtë sezon dhe kontribuoi me 10 gola në ligë.

Faqja e internetit e statistikave Transfermarkt ka vendosur vlerën e tij deri në 29 milionë në një sezon të vetëm.

Shearer zbulon emrin e lojtarit që mund të thyejë rekordin e tij të golave ​në Ligën Premier
Lexo po ashtu Shearer zbulon emrin e lojtarit që mund të thyejë rekordin e tij të golave ​në Ligën Premier

Ai është një nga katër të rinjtë e anglez në ‘top 5’, pasi ai është bashkuar me dyshen e Chelseat, Mason Mount dhe Tammy Abrahamit, si dhe lojtarin e Arsenalit, Bukayo Saka.

Rritje patën edhe emra tjerë si Adama Traore, Reece James dhe Scott McTominay, por pa arritur të përfundojnë në dhjetëshe.

Më poshtë keni listën e 10 lojtarët vlera e të cilëve është rritur më së shumti në këtë sezon.

1.Mason Greenwood (Manchester United)

Vlera e tregut: 29 milionë euro

Rritja e vlerës së tregut: + 29 milionë euro

2.Mason Mount (Chelsea)

Vlera e tregut: 40.5 milionë euro

Rritja e vlerës së tregut: + 28.5 milionë euro (237.5%)

3.Gabriel Martinelli (Arsenal)

Vlera e tregut: 25 milionë euro

Rritja e vlerës së tregut: + 25 milionë euro

4.Tammy Abraham (Chelsea)

Vlera e tregut: 40 milionë euro

Rritja e vlerës së tregut: + 20 milionë euro (100%)

5.Bukayo Saka (Arsenal)

Vlera e tregut: 20 milionë euro

Rritja e vlerës së tregut: + 20 milionë euro

6.Trent Alexander-Arnold (Liverpool)

Vlera e tregut: 99 milionë euro

Rritja e vlerës së tregut: + 19 milionë euro (23.8%)

7.Todd Cantwell (Norwich City)

Vlera e tregut: 20 milionë euro

Rritja e vlerës së tregut: + 19 milionë euro (1900%)

8.Tyrone Mings (Aston Villa)

Vlera e tregut: 22.5 milionë euro

Rritja e vlerës së tregut: + 17.5 milionë euro (350%)

9.Caglar Soyuncu (Leicester City)

Vlera e tregut: 32 milionë euro

Rritja e vlerës së tregut: + 17 milionë euro (113.3%)

10.Joe Wllock (Arsenal)

Vlera e tregut: 16 milionë euro

Rritja e vlerës së tregut: + 16 milionë euro

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Real Madridi ka arritur marrëveshje me Dortmundin për të nënshkruar me Bellingham

Real Madridi ka arritur marrëveshje me Dortmundin për të nënshkruar me Bellingham

La Liga
Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Përfaqësuesja e Kosovës
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Kalo në kategori