LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë lojtarë që kanë veshur fanellat e Liverpooli dhe Real Madridit në karrierën e tyre

Dhjetë lojtarë që kanë veshur fanellat e Liverpooli dhe Real Madridit në karrierën e tyre

Finalja e madhe e Ligës së Kampionëve do të zhvillohet këtë të shtunë, ku takon Liverpooli dhe Real Madridi.

Dy skuadrat e njohura kanë pasur një edicion fantastik, duke mposhtur çdo kundërshtarë para tyre.

Por këta gjigant evropianë kanë pasur në mesin e tyre futbollistë që kanë veshur të dy fanellat.

Champions League
Lexo po ashtu Champions League

Duke nisur nga më iu njohur Micheal Owen, për të kaluar te Xavi Alonso, plot dhjetë lojtarët kanë luajtur në të dy kampet.

Më poshtë i gjeni dhjetë lojtarët e njohur që kanë bartur fanellën e The Reds dhe Los Blanocs.

Nuri Sahin

Xabi Alonso

Fabinho

Fernando Morientes

Michael Owen

Steve McManaman

Antonio Nunez

Alvaro Arbeloa

Nicolas Anelka

Jerzy Dudek

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori