LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë filmat më të mirë të Quentin Tarantinos

Dhjetë filmat më të mirë të Quentin Tarantinos
(Foto: Getty Images)

Quentin Tarantino – padyshim që të gjithë ata që kanë parë së paku një film, dinë për të ose të paktën për filmin “Pulp Fiction”.

Reklama

Filmbërësi legjendar arriti të krijojë një revolucion në krijimin e filmave. Ai ngriti standardin e skenarëve dhe krijoi stilin e tij të veçantë të shkrimit dhe regjisë.

Në filmat e vet përfshin skena të ndryshme dhe muzikë nga filma të tjerë, dhe këtu qëndron origjinaliteti i tij, sepse merr kuadrin e dikujt tjetër dhe e fut në filtrin e tij.

Quentin Tarantino flet për filmin që e traumatizoi në fëmijëri
Lexo po ashtu Quentin Tarantino flet për filmin që e traumatizoi në fëmijëri

Në vijim janë dhjetë filmat më të mirë të Tarantinos:

10. Death Proof (2007)

9. Once Upon A Time… In Hollywood (2019)

8. The Hateful Eight (2016)

7. Jackie Brown (1998)

6. Kill Bill Vol. 2 (2004)

5. Reservoir Dogs (1992)

4. Pulp Fiction (1994)

3. Inglourious Basterds (2008)

2. Kill Bill Vol. 1 (2003)

1. Django Unchained (2012)

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Magazina
“Sa kam punuar për këtë projekt” - Olta Gixhari zbulon detaje për filmin “Në kuadër të dashurisë”

“Sa kam punuar për këtë projekt” - Olta Gixhari zbulon detaje për filmin “Në kuadër të dashurisë”

Magazina
Granit Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja i bën urimin romantik

Granit Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja i bën urimin romantik

Magazina
Fero publikon një tjetër fotografi nga vizita në Medinë

Fero publikon një tjetër fotografi nga vizita në Medinë

Magazina
Në një rrëfim për Vogue, Angelina Jolie thotë se fëmijët ia shpëtuan jetën: Kishim shumë plagë për të shëruar pas ndarjes nga Brad Pitt

Në një rrëfim për Vogue, Angelina Jolie thotë se fëmijët ia shpëtuan jetën: Kishim shumë plagë për të shëruar pas ndarjes nga Brad Pitt

Magazina
Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Magazina
Kalo në kategori