Si rregull, aktorët flasin pozitivisht për veprat e tyre, edhe nëse vlerësimet e tyre janë të ulëta. Megjithatë ekzistojnë përjashtime: disa të famshëm nuk mund t’i qëndrojnë filmave të tyre pa marrë parasysh suksesin e tyre.

Dymbëdhjetë aktorët të cilët shkëlqyeshëm u transformuan në figura shumë më të reja për rolet e tyre (Foto) Dymbëdhjetë aktorët të cilët shkëlqyeshëm u transformuan në figura shumë më të reja për rolet e tyre (Foto)

Bright Side do t’ju tregojë për aktorët të cilët, për çfarëdo arsye, nuk i pëlqejnë filmat e tyre, transmeton Telegrafi.

1. Daniel Radcliffe — Harry Potter and the Half-Blood Prince

Aktori është rritur në një film, sepse prodhimi i tetë filmave të Harry Potter zgjati 10 vjet. Danieli hyri në rolin e magjistarit të ri aq shumë sa nuk mund të imagjinojmë askënd tjetër në vendin e tij. Megjithatë, vetë aktori e trajton punën e tij shumë më tepër kritike se çdo spektator. Ai tha se e urren filmin e gjashtë, sepse aktrimii tij ka qenë i tmerrshëm.

2. Robert Pattinson – Twilight

Çuditërisht, Pattinson, i cili u bë i njohur falë rolit të tij në ‘Twilight’, thjesht nuk mund ta përballojë këtë sagë. Ka edhe një blog të dedikuar për deklaratat e aktorit, ku ai komenton mbi filmat e tij në mënyrën më kritikuese. “Sa më shumë e lexova skenarin, aq më shumë e urrej këtë djalë. Plus, ai është një i virgjër 108 vjeçar, prandaj ai ka marrë disa çështje atje”.

3. George Clooney – Batman dhe Robin

Është e vështirë të diskutohet me faktin se Clooney është një aktor i madh. Megjithatë, mund të gjesh dështime edhe në filmografinë e tij mbresëlënëse. Për shembull, në filmin e vitit 1997, ‘Batman & Robin’ ishte kaq e pasuksesshëm sa që askush nuk guxoi të xhironte filma të rinj me ‘Batman’ për tetë vjet. Dhe George Clooney vetë vendosi të kërkojë falje për ata që e panë atë. “Kam takuar Adam West (Batman nga seritë e viteve ’60) dhe i kam kërkuar falje”, është shprehur ai.

4. Halle Berry – Catwoman

Filmi shkaktoi shumë kritika dhe, si rezultat, fitoi disa çmime të artë për mjedisin, njëra prej të cilave shkoi për Halle si aktorja më e keqe. Ndryshe nga shumica e fituesve të çmimeve, Halle Berry u paraqit në ceremoni personalisht dhe dha një fjalim që përfshinte fjalët “Unë dua të falënderoj Warner Brothers për këtë idiotësi, për një filmtë tillë”.

5. Alec Guinness – Star Wars

Alec Guinness dikur e quajti filmin ‘Star Wars’ si “përralla mbeturinë”, por ne e falim atë për këtë. Pas të gjithave, ai mori Oskarin e tij të parë 20 vjet para se filmi i parë i trilogjisë origjinale doli. Guinness nuk e konsideronte rolin e Obi-Wan si një punë serioze dhe dialogët e personazheve e irritonin atë.

6. Sean Connery – Filmat e James Bond

“Unë gjithmonë e kam urryer atë James Bond. Do të doja ta vrisja.” Këto fjalë i përkasin vetë Sean Connery. Sipas Sean, James Bond shpejt u bë një parodi e vetes. Besohet se mosdashja e aktorit nga James Bond e bëri atë të dhurojë të gjitha paratë e tij nga diamantet janë përgjithmonë në bamirësi.

7. Sandra Bullock – Speed 2: Cruise Control

Aktores i vjen keq që merr pjesë në këtë film jo aq të suksesshëm dhe mendon se ajo nuk duhet të aktrojë në vazhdim: “Nëse ju shikoni prapa në punën time të lavdishme pasuese, asgjë nuk ka treguar sukses”, ka thënë ajo.

8. Bill Murray – Garfield

Aktori mendonte se shkrimi (që ai as nuk e lexoi deri në fund) ishte shkruar nga Joel Coen dhe menjëherë ranë dakord për rolin, sepse ai gjithmonë i pëlqente filmat nga vëllezërit Coen. Në fakt, autori nuk ishte një nga vëllezërit, por një skenarist tjetër me emër të ngjashëm (Joel Cohen). Si rezultat, Murray pranoi të punonte në një film që doli të ishte krejt ndryshe nga sa priste dhe u pendua.

9. Jim Carrey – Kick-Ass 2

Jim Carrey ritheksoi pjesëmarrjen e tij në këtë film pas tragjedisë së Sandy Hook, kur një i ri filloi xhirimet në një shkollë fillore. Aktori tha se, ndonëse nuk ka turp për rolin e kolonelit, ai nuk e mbështet dhunën, veçanërisht në këtë shkallë.

10. Chloë Grace Moretz — Red Shoes & the 7 Dwarfs

Kjo foto e animuar ende nuk ka dalë dhe tashmë ka marrë një përplasje kritike. Duke përfshirë edhe kolegun e Jim Carrey në ‘Kick-Ass 2’, Chloë Grace Moretz. Dhe të gjitha për shkak të slloganit të fushatës reklamuese, duke tallur pamjen: “Po sikur Borëbardha nuk ishte më e bukur dhe shtatë xhuxhët jo aq të shkurtër?”. /Telegrafi/