LAJMI I FUNDIT:

Dështuan ta transferonin Rashicën, Galatasaray zyrtarizon Hakim Ziyechin nga Chelsea

Dështuan ta transferonin Rashicën, Galatasaray zyrtarizon Hakim Ziyechin nga Chelsea

Milot Rashica ka qenë objektivi kryesor i Galatasarayt për repartin ofensivë, por në fund nuk ia dolën të fitonin shërbimet e tij.

Rivali i tyre lokal Besiktas u tregua më i shpejtë dhe arriti ta transferojë reprezentuesin kosovar.


Kësisoj kampioni në fuqi i Turqisë nuk ka humbur shumë kohë dhe ka gjetur sulmuesin anësorë që do ta zëvendësojë Nicolo Zaniolon e shitur te Aston Villa.

Hakim Ziyech mund të quhet lojtar i Galatasarayt
Lexo po ashtu Hakim Ziyech mund të quhet lojtar i Galatasarayt

Sulmuesi maroken Hakim Ziyech është futbollisti më i ri i Galatasarayt, pasi ai tanimë është zyrtarizuar te verdhekuqtë.

Ziyech i bashkohet Galatasarayt si huazim nga Chelsea për sezonin 2023/24 me klubin turk që e ka opsionin e blerjes në fund të sezonit.

Galatasaray ka njoftuar se gjatë këtij sezoni paga e marokenit do të jetë 3,5 milionë euro neto. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Kalo në kategori