LAJMI I FUNDIT:

Dëshmitarja tregon se si erdhi deri tek përmbysja e autobusit me targa serbe në Bullgari

Dëshmitarja tregon se si erdhi deri tek përmbysja e autobusit me targa serbe në Bullgari

Një grua e quajtur Natasha, e cila ndodhej në autobusin me targa serbe që u përmbys në Bullgari, ka treguar për mediat se çfarë ka ndodhur disa minuta para aksidentit.

Reklama

“Një nga prindërit në autobus dëshironte të ulej në ulësen e përparme. Shoferi pati probleme me hapjen e ulëses dhe humbi kontrollin mbi timonin dhe përfunduam jashtë”, tha ajo për portalin bullgar nova.bg.

Sipas saj, fëmijët janë nga një grup folklorik dhe po kthehen në vendlindje pas pjesëmarrjes në festivalin në Nessebar.

Kujtojmë se sipas informacioneve të para nga përmbysja e autobusit kanë mbetur të plagosur 12 persona.

Fëmija më i vogël i lënduar është gjashtë vjeç, ndërsa më i madhi 17.

Policia ndodhet ende në terren dhe hetimet po vijojnë. Sipas mediave bullgare, në autobus ishin 49 pasagjerë që po ktheheshin për në Beograd nga festivali folklorik në det.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 20.10 në km 216 në drejtim të Sofjes, jo shumë larg Stara Zagorës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
Kalo në kategori