LAJMI I FUNDIT:

Deschamps, trajner i Francës deri në vitin 2020

Deschamps, trajner i Francës deri në vitin 2020
Getty Images

Didier Deschamps e ka zgjatur kontratën me Federatën Franceze të Futbollit deri në vitin 2020.

Reklama

Trajneri mori drejtimin e Francës në vitin 2012 dhe arriti të luante në finale të Euro 2016, ku Les Bleus pësuan nga Portugalia.

Deschamps drejton Francën nga viti 2012 (Getty Images)

Po ashtu, ai ka arritur ta kualifikojë përfaqësuesen në Kampionatin e ardhshëm Botëror, duke regjistruar vetëm një humbje në dhjetë ndeshje kualifikuese.

Deschamps thyen një rekord si trajner i kombëtares
Lexo po ashtu Deschamps thyen një rekord si trajner i kombëtares

“Për mua, Didier është më i mirë dhe nuk ka konkurrencë”, ka thënë kreu i Federatës Franceze, Noel Le Graet.

Në bazë të marrëveshjes së re, 49-vjeçari do ta drejtojë Francën edhe në ‘Euro 2020’, për të kompletuar tetë vjet në krye të kombëtares.

Me kontratën e re, ai do të jetë trajner deri në ‘Euro 2020’ (Getty Images)

Ish-futbollisti i Juventusit dhe Chelseat ishte kapiten i Francës që e fitoi Kampionatin Botëror (1998) dhe atë Evropian (2000).

Monaco, Juventusi dhe Marseille, janë klubet që i ka drejtuar Deschamps para se të angazhohej si përzgjedhës i kombëtares. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Ndërkombëtare

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori