LAJMI I FUNDIT:

Deschamps merr vendimin përfundimtar për William Saliban

Deschamps merr vendimin përfundimtar për William Saliban

Vazhdon debati në Francë se a duhet të luaj titullar William Saliba apo jo, megjithatë trajneri Didier Deschamps ka marrë vendimin e tij përfundimtar.

Didier Deschamps pritet të anashkalojë William Saliba dhe të fillojë me një çift në qendër të mbrojtjes së bashku me Dayot Upamecano dhe Ibrahima Konate për ndeshjen hapëse të Francës në Euro 2024 kundër Austrisë.

Saliba bëri përshtypje së bashku me Upamecano në ndeshjen përgatitore kundër Kanadasë fundjavën e kaluar dhe madje iu dha çmimi i lojtarit të ndeshjes.


Saliba e konsideron vetën në mesin e tre mbrojtësve më të mirë në Ligën Premier
Lexo po ashtu Saliba e konsideron vetën në mesin e tre mbrojtësve më të mirë në Ligën Premier

Ai gjithashtu luajti 45 minuta nga përballja e mëparshme e Francës me Luksemburgun, duke kontribuar në një portë të pastër, pasi lojtarët e Deschamps fituan 3-0 në Stade Saint-Symphorien.

Megjithatë,  Le Parisien  sugjeron se forma e shkëlqyer e Saliba nuk do të jetë e mjaftueshme për t’i fituar atij një vend startues për ndeshjen hapëse të Grupit D të Francës kundër Austrisë të hënën në mbrëmje.

Deschamps publikon listën për EURO 2024, befason me ftesën ndaj lojtarit që luan në Arabinë Saudite
Lexo po ashtu Deschamps publikon listën për EURO 2024, befason me ftesën ndaj lojtarit që luan në Arabinë Saudite

Deschamps ka vendosur që dy titullarët në qendër të mbrojtjes të jenë Upamecano dhe Konate.

Tekniku francez ka marrë shumë kritika pasi nuk po llogarit në shërbimet e Salibas, edhe pse mbrojtësi i Arsenalit ka treguar një formë fantastike sezonin e fundit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Përfaqësueset

"Ku është Musiala?", Morata elektrizon tifozët spanjollë me prezantimin e Carvajalit para tyre

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Kalo në kategori