Derbi i jashtëzakonshëm londinez përfundon pa fitues (Video)

Arsenal dhe West Ham kanë zhvilluar një derbi të jashtëzakonshëm në Londër.

Dy skuadrat londineze kanë dhuruar spektakël në përballjen mes tyre në një ndeshje ku u shënuan plot gjashtë gola.

Ekipi i Arsene Wenger krijoi epërsi prej dy golave në pjesën e parë, kur shënoi nëpërmjet gjermanit Mesut Ozil në minutën e 18-të dhe kilianit Alexis Sanchez.

Në të dy golat e parë asistues ishte mesfushori i talentuar Iwobi.

Por kur skuadrat po bëheshin gati të shkonin në pushim, Andy Caroll shënoi dy gola në fund të pjesës së parë për t’i mbyllur 45 minutat e parë në barazim 2:2.

Ndërkohë me të filluar pjesa e dytë, Caroll kompletoi het-trikun e tij duke shënuar pas asistimit nga Antonio.

Por Arsenali mbeti i pamposhtur falë mbrojtësi francez Laurent Koscienly që barazoi rezultatin 20 minuta para fundit të ndeshjes pas asistimit nga Dany Welbeck.

Pas këtij barazimi, West Ham mbetet në pozitën e gjashtë me 52 pikë të tubuara, shtatë më pak se Arsenal në pozitën e tretë. /Telegrafi/

West Ham 0-1 ArsenalOzil

"Unë thjeshtë dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Gol fenomenal nga Xherdan Shaqiri prej gjuajtjes së lirë

Zbulohen dhe renditen 10 sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, shumë befasi në listë