LAJMI I FUNDIT:

Derbi anglez për transferimin e Guedes

Derbi anglez për transferimin e Guedes

Manchester Unitedi dhe rivalët e tyre të mëdhenj, Liverpooli, janë duke kërkuar shërbimet e sulmuesit anësor të Paris Saint-Germain, Goncalo Guedes, i cili është i huazuar te Valencia.

Reklama

Klubet angleze janë të interesuara për përforcimin e skuadrave të tyre, pasi duan të jenë konkurrues në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Mediumi i njohur El Confidencial, raporton se skuadra e mëdha nga Liga Premier duan të forcojnë radhët e tyre gjatë këtij afati kalimtar dhe tashmë kanë piketuar objektivat.

Dhjetë golat më të mirë në La Liga për vitin 2017 - Nga 'bombat' e Griezmannit e Asensios deri tek solo aksioni i Messit (Foto/Video)
Lexo po ashtu Dhjetë golat më të mirë në La Liga për vitin 2017 - Nga 'bombat' e Griezmannit e Asensios deri tek solo aksioni i Messit (Foto/Video)

Sipas këtij mediumi, 21-vjeçari i talentuar portugez, Guedes, është shfaqur si një objektiv madhor për të dy klubet angleze.

Guedes duke shënuar njërin nga golat e shumtë këtë sezon në La Liga

Pas një kalimi të madh nga Benfica në PSG në janar të vitit të kaluar, Guedes u përpoq të bënte përshtypje, por konkurrenca nuk i lejoi shumë hapësira ta shfaq talentin e tij.

Pas kësaj, Guedes u dërgua në huazim te skuadra e madhe nga La Liga, Valencia, duke shkëlqyer me shumë gola të shënuara dhe asistime të dhuruara.

Ronaldo e do Guedesin në vend të Bale, ia propozon edhe Perezit
Lexo po ashtu Ronaldo e do Guedesin në vend të Bale, ia propozon edhe Perezit

Klubi spanjoll nuk ka mundësi blerje pas huazimi është i thjesht, kështu që skuadrat tjera duan t’i drejtojnë ofertat e tyre drejt sheikëve të Parisit, të cilët kanë nevojë për të holla për të mos prishur financat e UEFA-s.

Për Guedes interesim kanë shprehur edhe Real Madridi dhe skuadra tjetër angleze, Arsenali, ndërsa çmimi i tij mendohet të jetë mbi 40 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Serie A
Kalo në kategori