LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë golat më të mirë në La Liga për vitin 2017 – Nga ‘bombat’ e Griezmannit e Asensios deri tek solo aksioni i Messit (Foto/Video)

Dhjetë golat më të mirë në La Liga për vitin 2017 – Nga ‘bombat’ e Griezmannit e Asensios deri tek solo aksioni i Messit (Foto/Video)

Kampionati spanjoll, La Liga, ka sjell edhe në këto 365 ditë plot gola duke treguar edhe një herë se janë njëri nga kampionatet më atraktive në botë. Edhe në vitin 2017 ka pasur nga ata golat që i kanë ‘cmendur’ të gjithë.

Reklama

Yjet si Lionel Messi, Antoine Griezmann dhe Marco Asensio janë të gjithë në zgjedhjen e golave më të mirë për vitin 2017 në kampionatin spanjoll, La Liga.

Megjithatë, kishte shumë gola të bukur në kampionatin spanjoll dhe përzgjedhja ishte shumë e vështirë.

Mediumet spanjolle ngurruan të zgjedhin vendet nga 1-10 dhe vetëm përpiluan një listë prej 10 golave më të mirë.

Telegrafi ua sjell më poshtë ‘top 10’ e golave më të mirë të vitit 2017 në La Liga dhe ju mund ta zgjidhni vet për të preferuarin e juaj.

Dani Garcia, EIBAR – Valencia

Simone Zaza, VALENCIA – Real Madrid

Antoine Griezmann, ATLETICO MADRID – Deportivo

Sergio Leon, OSASUNA – Leganes

Lionel Messi, BARCELONA – Eibar

Gaku Shibusaki, GETAFE – Barcelona

Chema Rodriguez, LEVANTE – Real Sociedad

Goncalo Guedes, VALENCIA – Sevilla

Marco Asensio, REAL MADRID – Las Palmas

Carlos Bacca, VILLARREAL – Sevilla  

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori