LAJMI I FUNDIT:

Debate në parlament për financimin rus në PD, Majko: Dilni dhe jepni llogari!

Debate në parlament për financimin rus në PD, Majko: Dilni dhe jepni llogari!

Ndërkohë që Kuvendi i Shqipërisë po diskuton marrëveshjen me Komisionit Evropian për mbështetjen financiare, deputeti socialist Pandeli Majko ka kërkuar nga opozita që të japë llogari për fondet ruse që dyshohen se janë marrë nga Partia Demokratike në vitin 2017.

Kjo është shoqëruar me debate me kreun e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, i cili i tha se ky lajm së shpejti do të përgënjeshtrohet.


“Tema është sensitive se ka të bëjë me fondet e BE-së, por si drejtues të PD-së si ata me zyra e ata pa zyra është emetuar lajmi se PD ka marrë 500 mijë dollarë nga fondet ruse. Mirë do të ishte që kur flasim për fondet europiane, të flasim edhe për fondet antieuropiane. Kjo histori nuk mbyllet kaq thjeshtë as me të qeshura e deklarime ironike. Para se t’i kërkoni llogari Beqes sonë kërkojini llogari Beqes suaj. Ky nuk është faj individual e mbyllet me idenë se proces gjyqësor nuk ka. Është një akuzë e emetuar nga Zëri i Amerikës dhe i konfirmuar nga administrata amerikane. Dilni këtu dhe jepni llogari”, ka thënë Majko.

Pa kursyer ironinë kreu i grupit demokrat, Enkelejd Alibeaj, tha se ky është një lajm i pavërtetë që së shpejti do të përgënjeshtrohet.

“Më në fund Pandit që i është shëruar goja, i vetmi që nuk duhej të flisje ishe ti, se di një gjë që është e pavërtetë, është një makinacion që e ka bërë ai që mungon sot. Por si i vjetër që je, prit dhe ca orë se do të përgënjeshtrohesh dhe pastaj është mirë të shkosh te dentisti”.

Në replikën e tij Majko u përgjigj: “I respektoj tipat me mjekër të bardhë e flokë të zinj, dua që të përgënjeshtrohet që gjysmë milionë dollarë nuk janë marrë nga PD-ja, por po e përsëris, ajo që keni diskutuar ju mes vedit dhe pranë sistemit të drejtësisë, është një akuzë që dje është ripërsëritur. Unë uroj që Basha të shkojë normalisht në SHBA dhe PD-ja e krijuar nga studentët, të mos jetë nën akuzë për infiltrim rus”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shaban Murseli e ka takuar djalin e tij Naimin në burg, tregon çfarë i tha për vrasjen e Liridonës

Shaban Murseli e ka takuar djalin e tij Naimin në burg, tregon çfarë i tha për vrasjen e Liridonës

Lajme
Prokuroria konfirmon arrestimin e të dyshuarit të katërt për vrasjen e Liridonës, tregon se për çka dyshohet

Prokuroria konfirmon arrestimin e të dyshuarit të katërt për vrasjen e Liridonës, tregon se për çka dyshohet

Lajme
Publikohen pamjet nga restoranti ku Naimi e dërgoi Liridonën të darkojë pak para vrasjes

Publikohen pamjet nga restoranti ku Naimi e dërgoi Liridonën të darkojë pak para vrasjes

Lajme
Babai i Naim Murselit, Shabani thotë se dy persona i shkuan në shtëpi për t’ia përcjellë mesazhin “Mos dil mo se na ke një gjak borxh”

Babai i Naim Murselit, Shabani thotë se dy persona i shkuan në shtëpi për t’ia përcjellë mesazhin “Mos dil mo se na ke një gjak borxh”

Drejtësi
Pamje - momenti kur edhe dorasi i dyshuar futet në restorantin ku po darkonin Liridona dhe Naim Murseli

Pamje - momenti kur edhe dorasi i dyshuar futet në restorantin ku po darkonin Liridona dhe Naim Murseli

Lajme
Vrasja e Liridona Ademajt, reagon sërish Pacolli: Njerëz që nuk kanë lidhje me ngjarjen po hamendësojnë, gënjejnë dhe shpikin skenarë

Vrasja e Liridona Ademajt, reagon sërish Pacolli: Njerëz që nuk kanë lidhje me ngjarjen po hamendësojnë, gënjejnë dhe shpikin skenarë

Lajme
Kalo në kategori