Manchester City e ka mposhtur 2-1 Real Madridin në Santiago Bernabeu në takimin e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Golin e vetëm për Los Blancos e shënoi Isco, derisa për Citizens shënuan Gabriel Jesus dhe Kevin de Bruyne.

City ishte skuadër më e mirë për një nuancë dhe mori notën e përgjithshme 6.86, gjersa Real Madridi u vlerësua me 6.55.

Real Madrid vs Manchester City (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim doli të ishte mesfushori belg me notën 8.4.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje ishte mbrojtësi i madrilenëve Sergio Ramos që u ndëshkua në fund të takimit me karton të kuq dhe mori vlerësimin 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Real Madridit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/