David Moyes pati një reagim të çmuar kur u pyet për debutimin e bujshëm të Erling Haaland në Ligën Premier.

Norvegjezi e njoftoi veten me ligën më të mirë të Anglisë me një paraqitje mahnitëse me dy gola kundër West Ham United të dielën.

Ai hapi rezultatin në minutën e 36-të, pasi shënoi nga një penallti e fituar.

Haaland nuk përmbahet me fjalorin, pas debutimit magjik te City Haaland nuk përmbahet me fjalorin, pas debutimit magjik te City

Haaland më pas pranoi një asistim të shkëlqyeshëm nga Kevin De Bruyne, i cili lëshoi një pasim të lezetshëm për sulmuesin.

Talenti norvegjez nuk gaboi para portës, duke shënuar në shtëpi për të dyfishuar epërsinë e skuadrës së tij.

22-vjeçari dha një intervistë gazmore pas ndeshjes pas paraqitjes së tij dominuese, duke sharë aksidentalisht dy herë në një moment brilant.

Reklama
Guardiola me krahasim interesant për Haaland dhe Messin - spanjolli aktualisht në "qiellin e shtatë" Guardiola me krahasim interesant për Haaland dhe Messin - spanjolli aktualisht në "qiellin e shtatë"

Geoff Shreeves i Sky Sports gjithashtu intervistoi Moyesin dhe e pyeti për superyllin.

Reklama

Skocezi u përgjigj me hezitim pasi tha: “Nuk dua të flas shumë për lojtarët e ekipeve të tjera”. /Telegrafi/