Erling Haaland bëri një deklaratë shpërthyese në transmetim direkt, pas debutimit të tij në Ligën Premier për Manchester Cityn.

Reklama

City kontrolloi lojën nga fillimi në fund, ndërsa skuadra e Pep Guardiolës doli fituese 2-0, me norvegjezin që i shënoi të dyja në udhëtim te West Hami.

Reprezentuesi norvegjez mund të kishte realizuar një het-trik, por nuk ishte në gjendje të shënonte një gol të tretë përpara se të humbiste një shans të artë në minutën e 78-të.

Nga një asistim fenomenal i De Bruynes, Haaland shënon edhe të dytin te City Nga një asistim fenomenal i De Bruynes, Haaland shënon edhe të dytin te City

Pas ndeshjes, Haaland shprehu zhgënjimin e tij që nuk shënoi tre gola duke përdorur një gjuhë mjaft shpërthyese.

“Duhet të kisha qenë aty për pak (për rastin e humbur) para se të largohesha, por kështu është” , deklaroi fillimisht ai.

Reklama

Gazetari i Sky Sports, Geoff Shreeves e paralajmëroi Haaland për gjuhën e tij, Haaland u përgjigj me: “Ah m**t, më fal”, përpara se dyshja të shpërthente në të qeshura.

Reklama

Haaland është padyshim një personazh i vërtetë brenda dhe jashtë fushës.

Për performancën e përgjithshme të ekipit, Haaland tha se ishte një fillim i mirë i sezonit.

Ai shtoi: “Ishte një fillim i mirë. Është ende në fillim të sezonit, kështu që është mirë të marrësh minuta. Ne e pamë potencialin kundër Bayernit (në parasezon) dhe kundër Liverpoolit ishte pak më e ulët, por do të vijë me lojëra. Kalimet do të vijnë. Duhet të ishte më shumë sot, një fillim në rregull”.

Ylli i ndeshjes, Haaland: West Ham 0-2 Man City, notat e lojtarëve Ylli i ndeshjes, Haaland: West Ham 0-2 Man City, notat e lojtarëve
Reklama

“Ka të bëjë me lidhjet në stërvitjen e përditshme dhe praktikimin e kësaj. Do të shkojmë më mirë se kjo, nuk jam i shqetësuar”, potencoi ai.

Një paralajmërim i fortë për skuadrat e mbetura jo vetëm në Ligën Premier, por edhe në mbarë Evropën, pasi Haaland dhe City do të thotë shpërthejnë në këtë sezon. /Telegrafi/

Reklama