LAJMI I FUNDIT:

Darmian te Interi nëse Godin largohet

Darmian te Interi nëse Godin largohet

Interi thuhet se është i interesuar për Matteo Darmian të Parmas nëse Diego Godin do të largohet nga klubi këtë dimër.

Reklama

Godin nënshkroi për Nerazzurrët këtë verë, por ka raporte që uruguaiani ka dëshirë të kthehet në Spanjë, ku luajti për 12 vjet me Villarrealin dhe më pas Atletico Madridin.

Ambientimi i mbrojtësit ka qenë i shpejtë për të mohuar raportet e një largimi, por menaxheri i përgjithshëm i Interit, Beppe Marotta besohet se po përgatitet për një largim të mundshëm të lojtarit.

Interi synon transferimin e Darmianit në janar
Lexo po ashtu Interi synon transferimin e Darmianit në janar

Sipas mediumit italian La Gazzetta dello Sport, zëvendësimi kryesor për Godinin do të ishte Darmian, i cili u kthye në Itali te Parma në muajin gusht pas katër vitesh në Angli me Manchester Unitedin.

Italiani mund të luajë si mbrojtës i djathtë ose në anën e djathtë të një mbrojtje me tre lojtarë, shkathtësi që vlerësohen nga trajneri Antonio Conte.

Interi ka qenë gjithashtu i lidhur me mbrojtësin e majtë të Chelseat, Marcos Alonso, por Darmian do të merrte përparësi nëse Godin do të largohej në janar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori