LAJMI I FUNDIT:

Dallku: Edhe kur kemi humbur kemi luajtur mirë, fitorja shkon për tifozët tanë

Dallku: Edhe kur kemi humbur kemi luajtur mirë, fitorja shkon për tifozët tanë

Dukagjini ka marr fitoren e dytë radhazi në Albi Mall Superligë, teksa ka mposhtur Drenicën me rezultat të pastër 2-0.

Reklama

Skuadra e udhëhequr nga Armend Dallku ka mposhtur një kundërshtar direkt për mbetjen në elitë dhe tre pikët e fituara sot i japin komoditet në tabelë.

Otto John dhe Arbër Shala kanë realizuar golat në fitoren e klinasve.

Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku është shfaqur shumë i lumtur me fitoren, teksa tre pikët ia ka dedikuar tifozëve klinas.

“Edhe kur kemi humbur, kemi humbur pa lojë, sepse kemi pasur rastet por jemi mposhtur. Për fitoren e sotme i uroj të gjithë tifozët e pranishëm, pavarësisht motit me shi dhe kjo fitore u kushtohet atyre”.

“Ne edhe kundër Llapit dhe Gjilanit kur kemi humbur, nuk kemi bërë lojë të këqija. Kundërshtari ka pasur një apo dy raste, ndërsa ne kemi shpërdoruar shumë raste për shënim”.

Dukagjini me fitore komode ndaj Drenicës
Lexo po ashtu Dukagjini me fitore komode ndaj Drenicës

“Kemi pasur ngërç në finalizimin e aksioneve. Kemi pasur edhe probleme me fushë ndonjëherë për shkak të kushteve atmosferike. Por, falë klubit që ka bërë maksimumin, sot fusha nuk ishte në gjendje shumë të keqe”.

“E deshëm fitoren sepse e kemi kuptuar që ishte ndeshje e rëndësishme për ne”, ka deklaruar Dallku.

Me tre pikët e fituara sot, Dukagjini ngritët në pozitën e pestë në tabelë me 32 pikë, derisa Drenica mbetet e fundit në tabelë me 23 sosh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori