Ndeshja mes Manchester United dhe Norwich po del të jetë interesante edhe pse të dy skuadrat luftojnë për objektiva të ndryshëm.   

Cristiano Ronaldo shënoi dy herë në pjesën e parë, ndërsa Norwich u kthye në lojë me golat e Kieran Dowell e Temu Pukki.

Por Manchester United nuk u dorëzua dhe gjeti sërish golin e epërsisë me lojtarin e tyre kryesor.

Zhvillohej minuta e 76-të kur Ronaldo me një goditje dënime nga distanca shënoi për 3-2.

Ky është het-triku i dytë i Cristiano Ronaldos në këtë sezon në Ligën Premier. /Telegrafi/