LAJMI I FUNDIT:

Courtois do të humbasë Euro 2024 me Belgjikën, i jep prioritet sezonit të ardhshëm me Real Madridin

Courtois do të humbasë Euro 2024 me Belgjikën, i jep prioritet sezonit të ardhshëm me Real Madridin

Portieri i Real Madridit, Thibaut Courtois thuhet se do të humbasë Euro 2024 me Belgjikën për t’u rikuperuar nga ligamenti i kryqëzuar i përparmë i pësuar në muajin gusht, ku iu desh të operohej.

Vetëm disa ditë para fillimit të sezonit 2023/24, Courtois u largua me barelë në stërvitje, pasi kishte marrë një dëmtim të ligamentit ACL.


Kishte disa shpresa se ai mund të rikthehej në muajin prill ose maj të këtij sezoni, bazuar në afatin kohor, megjithatë duket se Courtois po i jep përparësi sezonit të ardhshëm tashmë.

Sipas RadioMarca, Courtois i ka thënë Real Madridit se nuk do të shkojë me Belgjikën në Euro 2024 këtë verë në mënyrë që të punojë për të arritur formën e plotë, së bashku me trajnerin e portierëve Luis Llopis.

Është sigurisht një vendim i guximshëm nëse është kështu, me shumë pak lojtarë që zgjedhin të humbasin një turne të madh.

Megjithatë, në moshën 31-vjeçare, kohët e fundit pas dy sezoneve që e bënë shumë të klasifikuar si më të mirën në botë, ndoshta ai mendon se ka pak për të arritur me kombëtaren.

Në të kaluarën ka pasur raporte për tensione në skuadrën belge, të cilat gjithashtu mund të luajnë një rol. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori