Antonio Conte u ka thënë lojtarëve të Chelseat se ai do të jetë i pranishëm për ditën e parë të stërvitjeve parasezonale që do të mbahen të hënën. 

Menaxheri i Bluve pritet të zëvendësohet nga ish trajneri i Napolit, Maurizio Sarri.

Megjithatë, The Times shkruan se Conte u ka dërguar e-mail lojtarëve të tij duke ua bërë të qartë se ai do të jetë në klub javën e ardhshme.

Antonio Conte i Chelseat (Getty Images)

Italiani ka hartuar një plan të plotë parasezonal për skuadrën e tij dhe përgatitjet.

Madje kjo gazetë e cekë që trajneri nuk është i shqetësuar dhe ndryshimin në stol e sheh si punë të klubit.

Conteme trofeun e fundit te Chelsea (Getty Images)

Conte ka kaluar pushimin veror në Italinë jugore, por do të jetë në Londër në fundjavë.

Ai njihet si punëtor i madh dhe programi i tij për përgatitje është gati, por mbetet të shihet se Roman Abaramovich a do ta lejojë të vihet në jetë. /Telegrafi/