Ylli kosovar i muzikës botërore, Dua Lipa, nuk e ka ndërmend të ndalet dhe sukseset po i shtohen çdo herë e më shumë.

Edhe së fundi 26-vjeçarja i është gëzuar suksesit të këngës së saj të fundit “Cold Heart” që e solli në bashkëpunim me legjendën e muzikës, Elton John.

Kënga e dyshes së njohur është renditur e para në Britani të Madhe, duke lënë pas emra të njohur të muzikës botërore si Ed Sheeran, Nicki Minaj dhe Jesy Nelson.

Foto: Dua Lipa/Instagram

E lumtur për këtë, Dua ka bërë një postim në Instagram, në të cilin u shpreh është një udhëtim magjik ky që po përjeton.

Edhe Dua Lipa në listën e top 20 artisteve më të dëgjuara të shekullit 21 Edhe Dua Lipa në listën e top 20 artisteve më të dëgjuara të shekullit 21
Reklama

“Numër 1 në Britani – Cold Heart me Elton John. Të ndaj këtë moment me heroin tim muzikor dhe mikun e dashur do të thotë gjithçka për mua !! Çfarë dite dhe udhëtimi magjik ka qenë ky. Faleminderit dhe ju dua”, ka shkruar Dua në postim.

Reklama

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Ndërkohë, kujtojmë që ylli i muzikës pak ditë më parë hyri në mesin e 20 këngëtareve më të dëgjuara të shekullit 21 bashkë me artisten tjetër shqiptare, Rita Ora. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)