LAJMI I FUNDIT:

Clippers triumfojnë ndaj Bulls, bëjnë hap të madh drejt ‘Play-Off’

Clippers triumfojnë ndaj Bulls, bëjnë hap të madh drejt ‘Play-Off’

Chicago Bulls ka luajtur ndeshjen e dytë radhazi në Kaliforni brenda dy ditësh, por kësaj radhe ka humbur.

Reklama

Pasi mposhtën ditën e djeshme LA Lakers, Bulls janë mposhtur nga LA Clippers në Crypto.com me 12 pikë diferencë 124:112.

Ka qenë një ndeshje shumë interesante, por në çerekun e dytë dhe të tretë Clipper siguruan epërsi të lartë deri në 25 pikë dhe nuk e rrezikuan fitoren në asnjë moment.

Plot shtatë basketbollistë të vendasve shënuan pikë dyshifrore në këtë takim, derisa më efikasi ishte francezi Nicolas Batum me 24 pikë.

Me nga 22 pikë kontribuan Eric Gordon dhe Kawhi Leonard, derisa Hyland shtoi 13 të tjera.

Zach LaVine me 23 pikë dhe DeMar DeRozan me 21 të tjera ishin më efikasit te Bulls, por që nuk mjaftuan këto pikë për fitore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori