LAJMI I FUNDIT:

Clippers fitojnë derbin lokal ndaj Lakers

Clippers fitojnë derbin lokal ndaj Lakers

Janë zhvilluar nëntë ndeshje të reja në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Reklama

Padyshim që vëmendja e adhuruesve të basketbollit ka qenë në Staples Center të Los Angelesit, ku janë përballur dy rivalët lokal, Lakers dhe Clippers.

Los Angeles Clippers kanë fituar derbin në me katër pikë diferencë 119:115.

Marcus Morris ka qenë më efikasi për fituesit me 21 pikë, dy kërcime e një asistim.

Ndërkohë që me pikë dyshifrore te Clippers e përfunduan takimin edhe pesë basketbollistë të tjerë.

Paul George dhe Kennard e mbyllen takimin me nga 19 pikë, derisa Jackson (16), Zubac (12) dhe Hartenstein me 11 të tjera ishin më efikasit tek mysafirët.

Anthony Davis me 27 pikë e 10 kërcime si dhe LeBron James me 23 pikë e 11 kërcime ishin më efikasit tek Lakers, por që nuk mjaftuan për fitore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori