City me përmbysje ndaj West Hamit, udhëton te Unitedi me epitetin e të pamposhturit (Video)

MANCHESTER, ENGLAND - DECEMBER 03: David Silva of Manchester City celebrates scoring his sides second goal while Pablo Zabaleta of West Ham United looks dejected during the Premier League match between Manchester City and West Ham United at Etihad Stadium on December 3, 2017 in Manchester, England. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Manchester City ka fituar ndaj West Hamit në Ligën Premier me rezultat 2-1.

Për vendasit nuk ishte aspak një fitore e lehtë, edhe pse ishin më të mirën në fushë.

Gabriel Jesus gjatë një aksioni në duel me Marko Arnautovic dhe Pablo Zabaletan (Getty Images)

Të parët rrezikuan ‘Çekanët’ me anë të Michail Antonios në minutën e shtat, pastaj në minunuten e 25-të City rrezikoi me anë të David Silvas.

Ndërsa, në minutën e 44-të shënoi Aaron Cresswell dhe me rezultatin 0-1 përfundoi pjesa e parë.

Nicolas Otamendi gjatë festës së golit së barazimit (Getty Images)

Në minutën e 57-të rezultatin e barazoi Nicolas Otamendi, kjo pas asistimit nga Gabriel Jesus.

Ndërsa goli i fitores erdhi nga Silva në minutën 83-të pas asistimit nga Kevin De Bruyne.

David Silva në momentin e golit të fitores (Getty Images)

Pas kësaj fitore Man City vazhdon në pozitën e parë me 43 pikë, ndjekur nga Manchester Unitedi me 35, ndërsa West Hami renditet në vendin e 19 me 10 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Pep Guardiolas është ndaj Unitedit, kurse West Hami do përballet me Chelseat. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Top ylli i Bayernit po vuan nga një lëndim – pjesëmarrja e tij ndaj Real Madridit në dyshim serioz

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Gol në sekondën e fundit, Leverkuseni vazhdon të jetë i pamposhtur në këtë edicion