Manchester City dhe Aston Villa do të përballn në xhiron e fundit (38) në Ligën Premier, aty edhe ku do të përcaktohet kampioni për edicionin 2021/22.

Ndeshja që fillon në ora 17:00, do të luhet në stadiumin “Etihad Stadium”, me Citizens që duhet të fitojnë me patjetër për të mbrojtur titullin kampion.

Për këtë ndeshje, kampioni në fuqi ka mungesën vetëm të Ruben Dias, që është i lënduar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Villa ka mungesën e Konsa dhe Hause, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet zyrtare

Manchester City: Ederson, Stones, Fernandinho (C), Laporte, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Bernardo, Mahrez, Foden, Jesus.

Aston Villa: Olsen, Cash, Cahmbers, Mings, Digne, McGinn, Luiz, Ramsey, Buendia, Watkins, Coutinho. /Telegrafi/