Nabil Fekir është rikthyer në një objektiv të skuadrave angleze me tu hapur afati kalimtar për transferimeve.

Mesfushori ofensivë francez ka zhvilluar një tjetër sezon të suksesshëm me fanellën e Lyonit në Ligue 1.

25-vjeçari në 39 ndeshje ka arritur të shënojë 12 gola dhe të bëjë nëntë asistime, duke ngjallur interesimin e Liverpoolit dhe Manchester Cityt.

Dy skuadrat që rivalizuan njëra tjetrën edhe për titullin e Ligës Premier, synojnë të nënshkruajnë me Fekir në verë.

Nabil Fekir. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Fekir është futur tani në vitin e fundit të kontratës, pasi aktualja me Lyonin i skadon në verën e vitit të ardhshëm.

Pasi është në vitin e fundit, vlera e tij ka rënë në 40 milionë euro dhe Liverpool e Manchester City po synojnë ta shfrytëzojnë këtë.

Me transferimin e mundshëm në Ligën Premier, lojtari synon të bëhet pjesë e formacionit bazë të Kombëtares franceze. /Telegrafi/