LAJMI I FUNDIT:

Cili nga trajnerët e Ligës Premier ka qenë lojtar më i mirë, shikojeni renditjen nga 1 deri në 20 (Foto)

Cili nga trajnerët e Ligës Premier ka qenë lojtar më i mirë, shikojeni renditjen nga 1 deri në 20 (Foto)

Trajnerët e Ligës Premier kanë në skuadrat e tyre disa nga lojtarët më të mirë në botë, por ku ka qenë ata në nivelin e futbollistit kur ishin aktiv.

Reklama

Nga Kampionatet Evropiane e deri te titujt e kampionit në shtet e tyre, disa nga trajnerët kur ishin lojtar kishin shumë suksese.

Sky Sport ka shikuar karrierën e tyre dhe ka bërë një renditje se cili ishte më i mirë si lojtarë, shkruan Telegrafi.

Rekordmeni i transferimeve - Nëntë shtete, 23 klube në 22 vite
Lexo po ashtu Rekordmeni i transferimeve - Nëntë shtete, 23 klube në 22 vite

Më poshtë mund ta gjeni renditjen e trajnerëve sipas cilësisë.

1) Ronald Koeman – Everton

tra-13

2) Pep Guardiola – Manchester City

tra-12

3) Mark Hughes – Stoke

tra-11

4) Antonio Conte – Chelsea

tra-10

5) Aitor Karanka – Middlesbrough

tra-9

6) Mauricio Pochettino – Tottenham

tra-8

7) Claude Puel – Southampton

8) Slaven Bilic – West Ham

tra-7

9) Mike Phelan – Hull City

tra-6

10) Alan Pardew – Crystal Palace

11) Claudio Ranieri – Leicester

12) David Moyes – Sunderland

tra-4

13) Walter Mazzarri – Watford

mazzarri-duam-t-euml-vazhdojm-euml-form-euml-n-si-ndaj-napolit_hd.jpg

14) Sean Dyche – Burnley

tra-3

15) Arsene Wenger – Arsenal

paris with wenger

16) Jurgen Klopp – Liverpool

tra-2

17) Eddie Howe – Bournemouth

tra-1

18) Tony Pulis – West Brom

pulis

19) Jose Mourinho – Manchester United

jose mourinho 1

20) Bob Bradley – Swansea

bredly