LAJMI I FUNDIT:

Chelsea rikthehet për Enzo Fernandez dhe synon të bëjë ‘çmenduri’

Chelsea rikthehet për Enzo Fernandez dhe synon të bëjë ‘çmenduri’

Chelsea pritet t’i afrohet Benficas me një tjetër propozim për Enzo Fernandez para mbylljes së afatit kalimtar, raporton Record.

Reklama

Blutë e bënë mesfushorin argjentinas një objektiv prioritar përpara se të hapej afati kalimtar i janarit dhe mbajtën disa raunde bisedimesh me portugezët për një marrëveshje. Megjithatë, klubi i Superligës së Portugalisë qëndroi e palëkundur në vlerësimin e tyre prej 130 milionë eurosh, një shifër që londinezët në fund nuk ishte e përgatitur për ta përmbushur.

Kjo rezultoi në zhgënjim nga ana e Benficas: “Ne nuk duam ta shesim atë, as unë dhe as presidenti”, ka thënë trajneri Roger Schmidt. “Ne e dimë se ka një klauzolë lirimi dhe nëse ai dëshiron të largohet dhe dikush e paguan atë klauzolë, atëherë ndoshta ne e humbim lojtarin”.

Chelsea me ofertë të përmirësuar për Caicedon
Lexo po ashtu Chelsea me ofertë të përmirësuar për Caicedon

“Ka një klub që e dëshiron atë, ata u përpoqën ta tërheqin atë, por ata e dinë se mund ta kenë vetëm nëse paguajnë klauzolën. Është mungesë respekti për të gjithë ne, për Benfican, ata po e çmendin lojtarin, bëjnë sikur duan të paguajnë klauzolën dhe më pas duan të negociojnë. Rreth Enzos është gjithçka që do të them dhe nuk do t’i përgjigjem më pyetjeve në lidhje me të”.

Mesfusha është një pozicion që Chelsea dëshiron ta forcojë para fundit të afatit. Një ofertë për Moises Caicedo të Brightonit kuptohet se është bërë dhe është refuzuar ndërkohë që janë eksploruar opsionet e mundshme të huazimit. Megjithatë, Blutë janë vendosur edhe një herë të testojnë vendosmërinë e Benficas ndaj Fernandez.

Chelsea ka bërë shumë transferime këtë janar me Benoit Badiashile, Mykhailo Mudryk, Noni Madueke, Joao Felix dhe David Datro Fofana të gjithë të shtuar në skuadrën e parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori