LAJMI I FUNDIT:

Chelsea po ia rrëmben Monacos drejtorin teknik – njeriu që fshihet pas sukseseve si brenda, ashtu edhe jashtë fushe

Chelsea po ia rrëmben Monacos drejtorin teknik – njeriu që fshihet pas sukseseve si brenda, ashtu edhe jashtë fushe

Sipas një raportimi, Chelsea do të vazhdojë rinovimin e stafit të tyre duke transferuar drejtorin teknik të Monacos, Laurence Stewart.

Reklama

Pronari i ri Todd Boehly, i cili mori përsipër klubin nga Roman Abramovic në mes të këtij viti, i ka bërë të qarta synimet e tij për të riformuar hierarkinë në klub dhe emërimi i Steëart do të sinjalizojë një hap tjetër në këtë drejtim.

Sipas The Athletic, është arritur një marrëveshje mes klubeve dhe me Stewart që ai të kalojë në Londër.

Chelsea thuhet se do të emërojë drejtorin teknik të AS Monaco, Laurence Stewart

Steëart ka punuar më parë me rrjetin e klubeve të Red Bull si, RB Leipzig dhe RB Salzburg, më pas te Manchester City dhe në Federatën e Anglisë.

Boehly gjithashtu ka folur më parë për dëshirën e tij për të zbatuar një strukturë me shumë klube në Chelsea, në të cilën Stewart ka qenë i përfshirë në Monaco dhe me skuadrën belge – Cercle Bruges.

Ristrukturimi i klubit tashmë është duke u zhvilluar mirë, me drejtoreshën Marina Granovskaia dhe këshilltarin teknik Petr Cech që lanë rolet e tyre kur Boehly mori drejtimin në maj. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori