Chelsea i kthehet fitores në Ligën Premier, tregojnë forcën para derbit ndaj Unitedit (Video)

during the Premier League match between Chelsea and West Bromwich Albion at Stamford Bridge on February 12, 2018 in London, England.

Chelsea ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndaj West Bromwich Albionit në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Ligës Premier.

Skuadra e Antonio Contes i është kthyer fitores në kampionatin anglez pas dy humbjeve turpëruese ndaj Bournemouthit dha Watfordit.

Blutë e Londrës e kanë mposhtur WBA-në në një ndeshje të dominuar totalisht në të dy pjesët e lojës.

Hazard feston golin e parë me Giroudin (Getty Images)

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 25-të të ndeshjes dhe shënues ishte ylli i skuadrës Eden Hazard, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit nga Olivier Giroud dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim edhe përkundër rasteve të shumta nga të dyja skuadrat.

Edhe në pjesën e dytë, Chelsea arriti të dominoj duke shënuar edhe dy gola tjerë, ku i pari në këtë pjesë erdhi në minutën e 63-të, ku shënues ishte Victor Moses për 2-0.

Moses dhe festa e tij me akrobacione (Getty Images)

Luhej minuta e 71-të e ndeshjes ku në pah del përsëri ylli kryesor i ekipit, Hazard, i cili shënoi një supergol për 3-0 dhe vulosi fitoren dhe rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

Hazard shënoi një supergol (Getty Images)

Pas kësaj fitore, Chelsea ngjitet në pozitën e katërt në tabelë me 53 pikë, ndërsa WBA mbetet në vendin e fundit me vetëm 20 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Blutë udhëtojnë drejt Manchester Unitedit, ndërsa WBA e pret në shtëpi Huddersfieldin. /Telegrafi/

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës